• Obsługa magazynów Kwal. SPL.01. cz.2

73.25
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty płatne przy odbiorze ( kartą, gotówką) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 15
Dostępność 100 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302211447

Zamówienie telefoniczne: 22 243 99 58

Zostaw telefon

Nowy podręcznik to kompendium wiedzy na temat organizacji procesów magazynowych, opracowany zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodzie technik logistyk w zakresie kwalifikacji SPL.01 (Obsługa magazynów).

Część druga publikacji wyczerpująco omawia treści dotyczące przechowywania materiałów (warunki i parametry przechowywania, rozmieszczenie zapasów, rodzaje opakowań i oznaczeń, wyposażenie techniczne). Zawiera informacje o kosztach i zabezpieczaniu majątku przedsiębiorstwa oraz związanych z nimi procesach ekonomicznych. Skrupulatnie wprowadza w procesy i przepływy produkcyjne, opisując formy organizacji produkcji, oraz zapoznaje z materiałami i surowcami wykorzystywanymi w działalności produkcyjnej. Publikacja przybliża również problematykę normalizacji w logistyce oraz zagadnienia z zakresu jakości produkcji i produktu, a także kwestie polityki jakości realizowanej przez firmę. Opisuje zapasy produkcji w toku pod kątem ich optymalizacji. Uszczegóławia zdobytą wiedzę z zakresu produkcji, pogłębiając temat organizacji produkcyjnych procesów magazynowych (powiązanie magazynów z produkcją, lokalizacja magazynów i składów).

W podręczniku szczególny nacisk został położony na systemy informatyczne stosowane w magazynie, a także zasady automatycznej identyfikacji towarów, przedstawiając najnowsze technologie i przykłady wykorzystywania konkretnych programów branżowych. Publikacja przybliża też procesy i przepływy w dystrybucji oraz osadza je w kontekście obsługi dystrybucyjnej klienta i kontrahenta. Omawia zagadnienia z zakresu projektowania i obsługi kanałów dystrybucji (najwięcej uwagi poświęca strategiom logistycznym funkcjonującym w przedsiębiorstwie). Przedstawia również specyfikę centrów dystrybucji, czynniki wpływające na wybór ich lokalizacji i procesy magazynowania w nich zachodzące. Wszystkie trudne definicje są dla ułatwienia zebrane w jednym miejscu w słowniczku pojęć.

W przyswajaniu wszystkich informacji pomagają liczne zdjęcia, schematy i tabele, których razem jest blisko 350. Podstawowe definicje są wyróżnione graficznie (ZAPAMIĘTAJ). Teoria jest ilustrowana praktycznymi przykładami w tabelach (PRZYKŁAD). Podręcznik pomaga również rozszerzać wiedzę. Zawiera CIEKAWOSTKI, odnoszące się do historii, sytuacji rynkowych czy nowości w branży.

W podręczniku umieszczone są kody QR odsyłające do filmów, formularzy i innych materiałów proponując odmienny od standardowego sposób podania informacji. Bloki podsumowujące informacje SPRAWDŹ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI wspierają weryfikację efektów uczenia.

Autor praca zbiorowa
Wydawnictwo WSiP
Stron 487
Rok wydania 2023
Oprawa broszurowa
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie