• Matematyka SP 8 Podr. WSiP

60.30
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty płatne przy odbiorze ( kartą, gotówką) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 15
Dostępność 26 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302174629

Zamówienie telefoniczne: 22 243 99 58

Zostaw telefon
Podręcznik składa się z dziewięciu działów i można wyróżnić w nim trzy części.
W pierwszej, obejmującej działy 15, pojawiają się nowe pojęcia i obiekty matematyczne, m.in. pierwiastki, twierdzenie Pitagorasa, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. Zagadnienia te domykają zakres wiedzy wymaganej podczas egzaminu ósmoklasisty.
Część druga to dział 6, czyli powtórzenie. Pozwala ono podsumować wiadomości i umiejętności zdobyte w klasach 48. Każdy temat rozpoczyna się od przypomnienia najważniejszych wiadomości oraz rozwiązanych przykładów, po których następuje zestaw zadań zamkniętych i otwartych. Wśród zadań zamkniętych występują takie typy zadań, które mogą pojawić się na egzaminie ósmoklasisty: prawda/fałsz, zadania na uzasadnienie, wielokrotnego wyboru. Dział jest zakończony zestawem różnorodnych zadań opartych na materiale poznanym w klasach 48.
Trzecia część podręcznika czyli działy 79, uwzględnia zagadnienia, takie jak wiadomości o: liczbie , symetrii osiowej i środkowej, symetralnej odcinka i dwusiecznej kąta, zaawansowanych metodach zliczania (reguły dodawania i mnożenia). Znajomość tych treści nie jest wymagana na egzaminie ósmoklasisty i dlatego mogą one być omawiane już po nim.
Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do ćwiczeń i zadań.
Na marginesach podręcznika zamieszczono wybrane pojęcia matematyczne w języku angielskim, a na końcu indeks polsko-angielski. Dzięki temu uczeń poznaje fachowe terminy w języku obcym, którego uczy się już wiele lat.
W wybranych miejscach zamieszczono ramki Sprawdź w internecie, które zachęcają do poszukania dodatkowych informacji w internecie. W ten sposób uczeń bardziej angażuje się zrozumienie zagadnienia i jednocześnie pogłębia wiedzę zdobytą na lekcji.
W podręczniku znajdują się infografiki, które w atrakcyjny sposób prezentują treści matematyczne, ułatwiając ich zrozumienie czy zapamiętanie.
Spis treści:
1. Pierwiastki
2. Twierdzenie Pitagorasa
3. Graniastosłupy
4. Ostrosłupy
5. Statystyka i rachunek prawdopodobieństwa
6. Powtórzenie
7. Koło i okrąg
8. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa
9. Symetrie
Autor Adam Makowski, Tomasz Masłowski, Anna Toruńska
Wydawnictwo WSiP
Stron 344
Rok wydania 2018
Oprawa broszurowa
Format 17x24 cm
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie