• Kalejdoskop ucznia. Pisanie kl. 1 WSiP

20.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 6-72h
Cena przesyłki 6.7
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczka w ruchu 6.7
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302170218

Zamówienie telefoniczne: 222439958

Zostaw telefon
Tytuł wchodzący w skład nowej serii publikacji dodatkowych Kalejdoskop ucznia, których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 13, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać oraz pogłębiać wiedzę i umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane jako materiał dodatkowy (uzupełniający) w trakcie zajęć w szkole lub jako praca domowa.
Uniwersalny, okołocyklowy zeszyt do ćwiczenia grafomotoryki i kaligrafii, w miejsce publikacji ze starej GM: Piszę, jeden grzbiet, objętość ok. 80 stron.
W publikacji uwzględniono zmiany w podstawie programowej dla przedszkola i klas 13. Konstrukcja publikacji uwzględnia umiejętności dzieci 7-letnich, które znają większość liter podstawowych i ćwiczyły ich kreślenie w zerówce.
Zawartość i konstrukcja zeszytu:
Blok ćwiczeń wprowadzających umożliwia dzieciom orientowanie się w pisaniu w liniaturze (utrwalenie rytmu liniatury oraz zapamiętanie linii i pól, w których należy pisać litery).
Blok ćwiczeń z podstawowych 24 liter alfabetu rozkładówki z literami wprowadzonymi w kolejności alfabetycznej według stałego schematu:
jedna strona: mała i wielka litera do pisania w tunelu; wyrazy, w których znajduje się omawiana litera, przedstawione za pomocą zdjęć; szlaczki literopodobne w powiększonej liniaturze, pisanie pojedynczych liter po śladzie i samodzielnie w liniaturze standardowej, obrazki do rysowania po śladzie;
druga strona: ćwiczenia w pisaniu danej litery w połączeniach literowych, sylabach, wyrazach i zdaniach zbudowanych z podstawowych 24 liter alfabetu (po śladzie i do samodzielnego przepisywania w liniaturze standardowej), a także różnorodne ćwiczenia związane z omawianą literą.
Materiał pozwala uczniom pracować z wybranymi stronami niezależnie od pakietu edukacyjnego, z którego się uczą. Nauczyciel może polecać najpierw pisanie tylko poszczególnych liter (tak by uczniowie mogli wyćwiczyć ich kształt), a następnie pisanie sylab, wyrazów, zdań złożonych tylko z podstawowego alfabetu (zakładamy, że te litery dziecko poznało już w zerówce).
Blok ćwiczeń z trudniejszymi literami, takimi jak: ą, ę, ó, ż, spółgłoskami miękkimi i zmiękczeniami przez i oraz dwuznakami. Rozkładówki budowane według stałego schematu:
jedna strona przeznaczona na dwie litery: pisanie małej i wielkiej litery w tunelu; wyrazy, w których znajduje się omawiana litera, przedstawione za pomocą zdjęć; pisanie pojedynczych liter po śladzie i samodzielnie w liniaturze standardowej;
druga strona: różnorodne ćwiczenia związane z pisaniem wyrazów i zdań z tymi literami.
Materiał pozwala na wyćwiczenie przez uczniów pisowni trudniejszych liter i dwuznaków. Spółgłoski miękkie i zmiękczenia przez i zestawiono ze sobą, dzięki czemu uczniowie od razu ćwiczą pisanie tych znaków w opozycji i mogą łatwiej przyswoić zagadnienia ortograficzne.
Blok ćwiczeń ze wszystkimi poznanymi literami.
W całym zeszycie znajdują się ponadto ćwiczenia dotyczące: kończenia lub kolorowania rysunków, podpisywania obrazków oraz rebusy, rozsypanki literowe i wyrazowe (różne typy ćwiczeń usprawniających rękę i umiejętność pisania).
Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie utrwalają umiejętność poprawnego pisania liter w separacji, połączeń literowych, wyrazów i zdań, a także usprawniają rękę, percepcję i pamięć wzrokową.
Autor Anna Królik
Wydawnictwo WSiP
Stron 80
Rok wydania 2017
Oprawa broszurowa
Format 20,5x27,5 cm
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie