• J. Polski SP 7 Nowe Słowa na start. Podr. 2020 NE

37.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 6-72h
Cena przesyłki 6.7
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczka w ruchu 6.7
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
ISBN 9788326739330

Zamówienie telefoniczne: 222439958

Zostaw telefon
Nowa Edycja 2020-2022
Podręcznik NOWE Słowa na start! 7 został przygotowany zgodnie z wytycznymi nowej podstawy programowej. Zawiera cenione przez nauczycieli rozwiązania dydaktyczne, które umożliwiają integrację kształcenia literackiego, językowego
i kulturowego, rozwijanie w uczniu motywacji do czytania oraz poznawania literatury według ponadczasowych motywów. Starannie opracowane konteksty i polecenia ułatwiają zrozumienie lektur obowiązkowych, a liczne zadania typu egzaminacyjnego przygotowanie do egzaminu.
Do układu problemowego, który stanowi kontynuację struktury podręczników klasach 46, został włączony porządek chronologiczny, co pozwoli uczniom poznawać literaturę według ważnych tematów i z większą świadomością procesu historycznoliterackiego.
Spiralny układ umożliwia powtarzanie i poszerzanie wiadomości z kształcenia językowego z poprzednich klas.
Na infografikach Spotkanie z lekturą zebrano wszystkie najważniejsze wiadomości z życia danego twórcy, tak aby przed omówieniem jego dzieł zapewnić uczniom całościowy kontekst biograficzny, który pomaga je zrozumieć.
Konteksty gatunkowe oraz historycznoliterackie, a także zestawy zadań przeznaczonych do realizacji podczas omawiania lektury, ułatwiają omówienie wszystkich wymienionych w podstawie programowej lektur obowiązkowych oraz wybranych tekstów z listy uzupełniającej.
Liczne fragmenty powieści współczesnych (autorstwa znanych i lubianych przez młodzież pisarzy), poruszające aktualne, bliskie uczniom problemy, zachęcają do rozwijania zainteresowań czytelniczych.
Integracja zagadnień literacko-kulturowych oraz językowych w jednym podręczniku umożliwia wykorzystanie w praktyce nabytych umiejętności z zakresu wiedzy o języku.
Element Szkoła mówienia i pisania pomaga uczniom kształcić poprawne wypowiadanie się w mowie i w piśmie oraz zdobywać najważniejsze umiejętności
z retoryki.
Na blok WIESZ, UMIESZ, ZDASZ składają się zestawy egzaminacyjne do lektur fragmenty lektur obowiązkowych czytanych w całości obudowane są zestawem zadań egzaminacyjnych, co pozwala na pracę z tekstem, która jest ukierunkowana na ćwiczenie dokładnie takich umiejętności, jakie wymagane są na egzaminie po klasie ósmej, oraz po każdym rozdziale testy w formule egzaminacyjnej.
W całym podręczniku przy zagadnieniach literackich i językowych występują zadania w formule egzaminacyjnej oznaczone specjalną ikoną.
Graficzna forma przekazu w postaci atrakcyjnych wizualnie schematów, wyliczeń, tabel, grafik, wykresów w tym map pojęć po każdym rozdziale wzbudzają zainteresowanie prezentowanymi zagadnieniami i ułatwiają ich zrozumienie,
a wykorzystanie notatki graficznej przy omawianiu lektur pomaga uporządkować wiedzę o utworach.
Nauka korzystania ze słowników, zasobów bibliotecznych, katalogów internetowych oraz innych źródeł wiedzy, a także Twój niezbędnik realizują postulat podstawy programowej dotyczący samokształcenia.
Autor Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łę
Wydawnictwo Nowa Era
Stron 352
Rok wydania 2020
Oprawa broszurowa
Format 20,2x26,5 cm
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie