• Chemia.Repetytorium dla przyszłych maturzystów..OE

39.60
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 6-72h
Cena przesyłki 6.7
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczka w ruchu 6.7
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
ISBN 9788375941159

Zamówienie telefoniczne: 222439958

Zostaw telefon
Jeden z najważniejszych sposobów rozumowania chemika polega na porównywaniu
substancji chemicznych i określaniu podobieństw oraz różnic między nimi.
Andrzej GórskiProfesor Politechniki Warszawskiej
 
Wstęp

To Repetytorium jest dla tych, którzy pragną zdobyć minimum trwałej i rzetelnej wiedzy z chemii, koniecznej do studiowania na kierunkach przyrodniczych, lecz nie dla entuzjastów metody ZZZ (Zakuć Zdać Zapomnieć). Uwaga o ,,minimum" dotyczy głównie części I (Chemia ogólna) i części IV (Czynności laboratoryjne). Pozostałe części (II i III) są zbyt rozbudowane jak na potrzeby przyszłych studentów, ale odpowiadają wszystkim wymaganiom z podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, niezbędnym do zdania matury.

Szczegółowy spis treści i skorowidz polsko-angielski (zamieszczony na końcu książki) ułatwią wyszukiwanie określonych treści.

Nie można nauczyć się chemii bez rozwiązywania zadań. Wielu studentów, źle przygotowanych z chemii właśnie, musi pożegnać mury uczelni już po pierwszym semestrze (!). Dlatego po większości paragrafów proponujemy rozwiązanie odpowiednich zadań ze zbioru K.M. Pazdry i A. Roli-Noworyty Zbiór zadań z chemii do liceów i techników. Zakres rozszerzony (wydanie nowe, zmienione i uzupełnione, 2012), zwanego w tej książce ,,Zbiorem...". Na końcu ,,Zbioru..." są odpowiedzi do wszystkich zadań.

Do Repetytorium dołączono płytę DVD z filmową wersją przykładowych doświadczeń, obejmujących czynności laboratoryjne opisane w części IV.
Autor Krzysztof M. Pazdro, Anna Rola-Noworyta
Wydawnictwo OE Pazdro
Stron 490
Rok wydania 2014
Oprawa broszurowa
Format 16,5x23,5 cm
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie