• Chemia LO 3 Podręcznik ZR OPERON

56.50
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24-72h
Cena przesyłki 11
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
ISBN 9788381971171

Zamówienie telefoniczne: 222439958

Zostaw telefon
Podręcznik Chemia 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników kontynuujących naukę przedmiotu chemia w zakresie rozszerzonym. Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu tych wszystkich umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, a jednocześnie na utrwaleniu tej wiedzy na przykładach z życia codziennego, dotyczących produktów i zjawisk, w których dany temat ma zastosowanie.
Każdy rozdział podręcznika zaczyna się od krótkiego opisu zagadnień z danego obszaru. Bezpośrednio pod tytułem rozdziału znajduje się moduł Na tej lekcji, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele lekcji realizowane w danym temacie. W tekście znajdują się wytłuszczenia, dzięki którym można szybko odnaleźć nazwy, definicje i pojęcia. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania. Liczne tabele, wzory i grafy pomagają usystematyzować informacje. Bardzo ważnym elementem w wykładzie podręcznika jest blok z doświadczeniami umożliwiający zrozumienie nauki poprzez działania praktyczne. Autorzy zaproponowali także śledzenie rozwiązywanych przykładów, a potem sprawdzanie stopnia opanowania ćwiczonych umiejętności poprzez rozwiązywanie zadań.
Bloki Podsumowanie lekcji i Podsumowanie przed sprawdzianem występujące na końcu działu zawierają esencję wiadomości i umożliwiają szybkie powtórki. Podręcznik kończy zestaw odpowiedzi do zadań oraz indeks.
Podręcznik do chemii, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 6 działów:
Węglowodory
Alkohole i fenole
Organiczne związki karbonylowe. Aldehydy i ketony
Kwasy karboksylowe
Estry i tłuszcze
Związki organiczne zawierające azot
Autor Bożena Karawajczyk, Małgorzata Czaja, Marek Kwiat
Wydawnictwo Operon
Rok wydania 2021
Oprawa broszurowa
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci